[ Webhosting profitux.cz ]

Síla

Síla je pro většinu bytostí tajemná energie, které zapřičinila  galaktické války a úmrtí miliard nevinných osob. Její podstata je ale úplně jiná. Síla existuje již od úplného počátku (resp. od vzniku midichlorianů) a vyskytuje s na každém místě i v každém objektu. Lze ji cítit a vnímat právě pomocí midichlorianů, což jsou mikroskopiští organismy, které mají osoby citlivé na sílu v těle. Čím více jich mají, tím blíže jsou spojeni silou a jsou silnější.
    Bytostí ovládající sílu je jen nepatrné množství, na každé planetě maximálně několik desítek. Některé rasy jsou naopak vůči síle imunní.
    Úplné první lidé citlíví k síle, známí jako Jediové , se zaměřují pouze na světlou strany síly, která je zaměřene na hlavně na obranu. Po nějaké době se několik Jediů odtrhlo a začalo studovat temnou stranu, které je agresivní a nebezpečná. Tyto dvě strany spolu odnepaměti svádějí bitvy. Jediům jde o mír, zatímco Sithům o moc.
    Lidé ovládající sílu mají někdy až neuvěřitelné schopnosti, ať už fyzické nebo psychické. Mohou uzdravovat, škrtit, chránit, ovlivňovat mysl, předpovídat budoucnost a jejich pohybové možnosti jsou také značně větší. Od velkých skoků, přes možnost hýbat s velkými předměty, až po akrobatické pohyby. Lidé ovládající sílu jsou také výborní piloti.
    Prostřednictvím meditací mohou proniknout ještě hlouběji do tajů síly. K tomu je ale nutná nasprostá soustředěnost, klid a odproštění od okolí. Poté lze začít dokonalé souznění se silou a můžete cítit proudy síly, které kolem vás plynou.
Force

Force