[ Webhosting profitux.cz ]

Empire at War

    Tato hra byla jedna z mála, ke které jsem se dostal téměř hned po jejím vydání. Hned na začátku mě překvapila docela rychlá instalace, ne jako například u KotORu 2, který sem instaloval opravdu dost dlouho. Po spuštění se vám objeví hlavní menu s bitvou probíhající na pozadí. Pokud máte hodně slabý počítač, tak se vám bude pravděpodobně sekat. Na mé sestavě běhá hra naprosto plynule na střední detaily, pouze pokud si hru zrychlím při nějakém větším boji, tak se to trochu trhá. JInak se zatím žádné jiné problémy neobjevily. Ještě před hraním doporučuji projít si pořádně nastavení,  povolit rotování pohledu a zrychlit hru, standartně je to na střední rychlost, která je opravdu nízká a brzo by vás to přestalo bavit. Na výběr máte singleplayer a multiplayer. V singleplayeru dále můžete vybírat mezi kampaní (buď za Impérium nebo za Rebely), Galactic Conquest (vyberete si stranu, za kterou budete bojovat, počet planet, množství kreditů a hrajete) a poslední možností je Skirmish. V něm si můžete vybrat mezi pozemní a vesmírnou bitvou, můžete si vybrat spoluhráče a protihráče. To je tak obecně o hře. Vzhledem k tomu, že nehraju tuto hru dlouho, tak nejsou moje poznatky moc obsáhlé. Tady jsou ale některé z nich:
    - Pokus budete hrát za Impérium a budete chtít bojovat i AT-AT, nezapoměňte si vzít s sebou i AT-AA, kterí mají protiletecké rakety (lze je použít i proti pozemním jednotkám) , neboť AT-AT nemají proti rebelským Snowspeedrům žádnou šanci. Způsob zneškodnění určitě znáte všichni z episody V. Ve hře je proveden moc pěkně.
    - Opravdu doporučuju Death Star. Postavit ji trvá šest minut a stojí hodně kreditů., ale vyplatí se to, hlavně pokud máte na mapě mnoho planet, jinak byste při mením počtu planet mohli zničením planety přijít o zdroj kreditů. Já ji měl v Galactic Conquest s 43 planetami a na konci jich bylo asi o deset méně. Jsou dvě možnoati, jak zničit planetu. Buď  můžete nejdřív obsadit její oběžnou dráhu a pak tam dopravit DS a planetu odstřelit (dělá se to na mapě galaxie a není to tak efektní) nebo ji můžete vzít s flotilou k nepřátelské planetě a zaútočit na oběžnou dráhu. Zatímco budete bojovat, tak se vám bude odpočítávat 1,5 minuty do výstřelu. Ten je proveden velmi pěkně.
    - Dávajte si pozor na nepřátelské hrdinny a svoje hodně používejte. Například rebelský Home One je opravdu nebezpečný.