[ Webhosting profitux.cz ]

Knights of the Old Republic

    KotOR je se ke mně dostal kupodivu až po KotORu 2, takže jsem bylo zajímavé prožívat věci, o kterých už jsem třeba věděl z fruhého dílu. KotoR se vyznačuje dvěma hlavními věcmi, a to tím, že má dokonalý příběh a tím, že téměř nikomu nefunguje bez problémů.  Ani mě nefungoval bez problémů, ale řekl bych, že jsem dopadl ještě docela dobře. Mě pravidelně tak každou hodinu spadl, takže jsem musel často ukládat, jinak se mi ra ani nesekala ani nic jiného, takže to hratelnost moc nesnižovalo. Nebudu vám tady vypisovat celý příběh hry, stejně ho všichni znáte, tak jenom podotknu, že je opravdu dokonale propracovaný a "silně emotivní", ať hrajete za temnou nebo světlou stranu. Doporučuju zahrát si to za obě strany, třeba i jenom kvůli konci. Pokud hrajete za dark side, tak vám bude provolávat slávu spousta sithů a podobných záporáků. To je moje nejoblíbenější část hry, kdy má člověk pocit, že je středem vesmíru. Za light side to již tak emotivní nebylo, ale i tak doporučuji.
    Graficky hra patří k lehčímu nadprůměru, alespoň na svoji dobu. POkud hru několikrát dohrajete, není od věci si stáhnout nějaký ten mód, například odtud. Pro slabší angličtináře (jako například mě) doporučuji stáhnout si perfektní češtinu. O ní a o řešní různých problému si můžete něco přečíst na fóru na Lapiduchu.
    No a teď něc k samotnému hraní: na začátku si vyberete pohlaví a specializaci. Nezačínate jako Jedi a tak si musíte ze začátku poradit pouze s blastery, meči, kopími a granáty. Na začátku jste chvilku na lodi, ale pak přistanete se záchraným modulem na Tarisu, kde budete muset najít Bastlu (ve spodním prádle (jeden ze stáhnutelných módů) jí to docela sluší :-)))). Nakonec bude Taris znčen SIthy, ale pokud si zahrajete Empire at War, tak se dozvíte, že byl Taris opraven. Zapomněl jsem podotknout, že KotOR se odehrává tisíce let před trilogií. A pokud chcete vědět víc, tak si to zahrajte. Ikdyž stejně už to většina z vás hrála, a ti co to hráli, tak to určitě nehráli jenom jednou,protože tuto hru nelze dohrát jenom jednou. ;-)
Obal