[ Webhosting profitux.cz ]

Episode II   

Klony útočí – Attack of the Clones
Episode II    

   Po příletu na Coruscant se někdo pokusí zabít Padmé Amidalu, tentokrát senátorku za Naboo. Místo toho však zabije její dvojnici Cordé a Padmé proti své vůli dostane jako ochránce Obi-Wana Kenobiho a jeho Padawana Anakina Skywalkera.
   Anakin a Obi-Wan najdou vražedkyni Zam Vessel, která byla pro atentát najata, ale ta sama umírá po zásahu záhadnou otrávenou šipkou. Proto Rada rozhodne, aby se Obi-Wan pokusil zjistit, kdo za atentátem stojí a Anakin dostane na starost ochranu senátorky.
   Obi-Wan zajde za svým starým známým Dextrem a ten mu poví o kaminoáncích, výtečných klonovačích. Kamino však není v archivu map v chrámu Jediů, a proto se na radu Yody vydá do středu gravitační síly, která přitahuje okolní hvězdy. Tam skutečně na ztracenou planetu narazí a sejde se s námezdním lovcem Jango Fettem. Má podezření, že za atentátem stojí on a toto podezření vzroste ještě poté, co Fett i se svým synem Bobou a lodí Otrok I uteče. Ovšem s navigačním majáčkem připevněným k lodi.
   Pronásleduje lovce až na podivnou planetu Geonosis. Tady narazí na hraběte Dooku, který společně se Separatisty a Obchodní federací chystá nějaké nekalosti, jejichž součástí je plán na zabití senátorky Amidaly. Když přes Anakina posílá zprávu Radě, je zajat droidekami. Dookuvi se ho podaří dostat na svou stranu, ale Kenobi se nedá. Proto se ho rozhodne obětovat v proslulé geonoské aréně.
   Anakin a Padmé spolu zatím odlétají na Naboo, kde se setkávají i s královnou a guvernérem (stejným jako v první epizodě). Pak odejdou do Jezerního kraje a právě tady vypukne vztah, který v budoucnu zavinil tolik utrpení. Anakinovi se však pořád zdají sny o tom, jak jeho matka trpí a s Amidalou odlétá na Tatooine. Tady zjistí, že Watto prodal jeho matku jednomu farmáři. Ten ji osvobodil, vzal si ji za ženu, ale jejich štěstí netrvalo dlouho. Jeho matku zajali Tuskenové, pouštní lidé, a farmáři ji nemohli osvobodit. Proto se vydá svou matku hledat, ale je pozdě. Z pomsty vyvraždí celou vesnici a pohřbí Shmi na farmě. Když se objeví zpráva od Obi-Wana, kde je zajat droidekami, Skywalker a senátorka se mu vydají na pomoc. I oni však padnou do pasti a do arény jdou spolu s Kenobim.
   Aklay, Nexu a Reek. Tak zní jména tvorů, kteří stojí proti nim. Než je však stačí zabít, vynoří se zpod plášťů množství rytířů Jedi a svedou bitvu s armádou droidů. Vše by nejspíš bylo ztraceno, ale přispěchá na pomoc mistr Yoda i s klonovými vojáky. Když Anakin a Obi-Wan objeví ukrytého Dooku, začne souboj. Obi-Wan je zraněn a Ani přijde o ruku. Zachrání je opět Yoda, ale hrabě uprchne.
   Příběh končí svatbou senátorky a mladého Padawana. A z tohoto zakázaného sňatku se později zrodí dvě děti, které budou utvářet osudy celé galaxie.

Episode IIEpisode IIEpisode IIEpisode IIEpisode II